|
De grote verscheidenheid in het Midden-Oosten maakt dat de pastorale zorg die onder de gegeven omstandigheden geboden kan worden, sterk verschilt. Zij richt zich echter niet alleen op kerkelijke activiteiten, maar streeft naar verbetering van het totale leven van de mens.
Christelijke waarden
In het arme zuiden van Egypte, waar velen verstookt zijn van onderwijs, gezondheidszorg en werk, biedt de organisatie AUEED via onderwijs de nodige sociaal-pastorale hulp. Vorig schooljaar bezochten 11.158 kinderen uit de armste en meest afgelegen dorpen en stadjes de 35 katholieke scholen van de Organisatie. Zij leren er de christelijke waarden van liefde, vrede, tolerantie, solidariteit, verantwoord burgerschap en respect voor verschillen. De overtuiging van stichter pater Henry Ayrout is altijd geweest dat de leerlingen in hun latere leven zouden bijdragen aan de ontwikkeling van hun gemeenschappen en uiteindelijk aan een beter, toleranter, Egypte. Kerk in Nood helpt AUEED dit jaar met € 30.000,-. Zonder uw gebed en steun kunnen wij dit niet doen.
Thuis in Nazareth
Stralen van hoop komt men gelukkig ook tegen. In Nazareth is het Centrum voor Interreligieuze ontmoetingen en tevens pelgrimshuis na 15 jaar heropend. De Oostenrijkse zuster Martha Bertch is de beheerster en ontvangt bijvoorbeeld de kinderen voor de zondagsschool, vrouwengroepen, arme buurtbewoners en jongeren. Wanneer alles gereed is, kunnen er 30 pelgrims verblijven. Dan zal het centrum ook zichzelf kunnen bedruipen. Voor het zover is, moet er nog heel wat aan de kamers gebeuren: ramen, kozijnen, sanitair, waterleiding, elektriciteit, schilder- en pleisterwerk. Kerk in Nood wil dit prachtige initiatief met € 30.000,- steunen. Met uw gebed en bijdragen zal het centrum voor bewoners én bezoekers van Nazareth een waardevolle verblijfplaats worden.
Jeugdhonk
In de Heilige Familieparochie in de oude Israëlische stad Akko hecht parochiepriester Nael Helon grote waarde aan een plek waar de jeugd zijn eigen pastorale activiteiten kan hebben. Enthousiast vertelt de Maronitische priester dat “de jongeren zelf fondsenwervingsacties hebben georganiseerd waarmee ze ruim 10.000 euro hebben opgehaald”. Dat is niet voldoende om het oude pand dat voor hen bestemd is, op te knappen. Kerk in Nood legt € 18.000 bij voor de renovatie van het pand.
Pastorale en spirituele vorming
In Irak steunt de Kerk de bedreigde Christenen zoveel mogelijk. In 2001 is het Oecumenisch Pastoraal Centrum St. Jozef in Bagdad opgericht. Leken kunnen zich hier pastoraal en spiritueel laten vormen. Het centrum organiseert ook retraites en sportevenementen voor jongeren, waar zij zich, samen met gelijkgestemden, even vrij en veilig kunnen voelen. Kerk in Nood rekent op uw gebed en steun zodat “de Christenen in Irak het niet opgeven zich voor het goede in hun land in te zetten” zoals paus Benedictus hen bemoedigt. Kerk in Nood draagt met € 20.000, - bij in de kosten.
|