nieuws

Kerk in Nood

Geloof, Hoop en Verzoening

 
Home Nieuws Midden-Oosten Bedevaart Heilig Land
Bedevaart Heilig Land
maandag 26 april 2010 17:00
NativityKerk in Nood organiseert van 8-15 november a.s. een 8-daagse bedevaartreis naar het Heilig Land. Deze tocht biedt u een unieke gelegenheid de heilige plaatsen niet alleen te bezoeken, maar het land daadwerkelijk te ervaren. Doordat u verblijft in kloosters, veel van de reisactiviteiten door locale bevolking is opgezet én doordat u een groot aantal van deze 'levende stenen', de Christenen in het Heilig Land, ontmoet, maakt u kennis met de echte, vaak benarde, leefomstandigheden. Bovendien staan er bijzondere ontmoetingen op het programma, zoals met mgr. Fouad Twal, de Latijnse patriarch van Jeruzalem; mgr. Marcuzzo, de bisschop in Nazareth, en Daniel Rossing, directeur van het ‘Jerusalem Center for Jewish Christian Relations’. De ontmoetingen geven u een inkijk in de moeizame weg naar vrede en geven de Christenen moed om hun christelijk geloof in het Heilig Land te blijven belijden en beleven.

Ook Paus Benedictus XVI roept u op bedevaarten naar het Heilig Land te maken, om in gebed en met daden uw betrokkenheid met de Christenen daar te tonen. In zijn preek op Palmzondag 2010 zei de Paus nog:

“Als wij als bedevaarder naar het Heilig Land gaan, gaan wij er ook heen als bode van vrede, met gebed om vrede; iedereen uitnodigend om op deze plaats, die in haar naam het woord “vrede” draagt, al het mogelijke te doen opdat ze werkelijk een oord van vrede wordt. Zo is deze pelgrimstocht tegelijk een bemoediging voor de Christenen in het land van hun oorsprong te blijven en er zich innig aan de vrede te wijden.”

Reisprogramma:

Dag 1 = maandag 8 november
Vlucht Amsterdam – Tel Aviv en transfer naar Bethlehem
In de avond een eerste ontmoeting met Christenen uit Bethlehem in het hotel

Dag 2 = dinsdag 9 november
Bethlehem met bezoeken aan de Geboortekerk, het Herdersveld, de kerk van de Melkgrot, het seminarie van het bisdom en een wandeling door de straatjes van Bethlehem. Een ontmoeting met enkele families die hun inkomen verdienen met de productie van o.a. de olijfhouten artikelen, die Kerk in Nood verkoopt. Lezingen van Christelijke en Islamitische Palestijnen over de verhouding tussen de Christenen en Moslims in het Midden-Oosten.

dominusfleviit2Dag 3 en 4 = woensdag 10 en donderdag 11 november
Vanuit Bethlehem bezoeken aan Jeruzalem. Bezoek aan de kerk van Dominus Flevit met een wandeling naar de Tuin van Gethsemane, de Grieks-Orthodoxe kerk van het graf van Maria, de kerk van de Heilige Anna en de baden van Bethesda, de Zaal van het Laatste Avondmaal, de kerk van het Hanengekraai, en de kruisweg zal worden gebeden tijdens de tocht langs de Via Dolorosa met als afsluiting een bezoek aan de kerk van het Heilig Graf.

Ontmoetingen met ondermeer de Latijnse Patriarch van Jeruzalem, mgr Fouad Twal, pater David Neuhaus SJ, die verantwoordelijk is voor de Hebreeuwssprekende Katholieken en Daniel Rossing die directeur is van het Jerusalem Center for Jewish Christian Relations.

Tevens zullen in de omgeving van Jeruzalem bezoeken gebracht worden aan Ein Karem, waar Johannes de Doper geboren is en waar Maria haar nicht Elizabeth bezocht en aan een klooster van de Soeurs de Bethlehem in Bet Shemesh.

Dag 5 = vrijdag 12 november
Vanuit Bethlehem, via Bethanië (kerk van Lazarus) wordt de Dode Zee bezocht, met de mogelijkheid tot “zwemmen”. Daarna via Jericho (de berg van verzoeking in de woestijn) op weg naar Nazareth.Overnachting in Nazareth.

stpeter2Dag 6 = zaterdag 13 november
Op het feest van de Broodvermenigvuldiging vieren we de H.Mis mee aan de oever van het Meer van Tiberias, op speciale uitnodiging van mgr Marcuzzo, bisschop in Nazareth.Bezoek aan de kerk van het Primaatschap van Petrus, Kafarnaum en de Berg van de Zaligsprekingen.Vlakbij Nazareth zal de kerk van de Bruiloft van Cana bezocht worden.Ontmoetingen zullen er zijn met mgr Marcuzzo, de bisschop van Nazareth en mgr Elias Chacour, de Melkitsch-Katholieke bisschop.

Dag 7 = zondag 14 november
In Nazareth bezoek aan de basiliek van Maria-Boodschap. Bijwonen van een H.Mis, zo mogelijk volgens de Melkitische ritus, in één van de kerken in de omgeving van Nazareth met na afloop een ontmoeting met de parochianen.Bezoek aan de Berg Tabor.

Dag 8 = maandag 15 november
Transfer van Nazareth naar Tel Aviv en terugvlucht naar Amsterdam.

Inclusief:

  • Retourvlucht Amsterdam – Tel Aviv
  • Luchthavenbelasting en brandstoftoeslag
  • Overnachtingen in Casa Nova te Bethlehem en in het klooster van de Zusters van Nazareth te Nazareth op basis van tweepersoonskamers. Ontbijt en diner zijn inbegrepen.
  • Alle vervoer ter plaatse per luxe touringcar.
  • Nederlandstalige pastorale begeleiding (er gaat een Nederlandse priester mee)
  • Dagelijks zal er gelegenheid zijn voor deelname aan de H.Mis
  • Een Engelstalige gids voor de cultuurhistorische begeleiding
  • Alle excursies zoals vermeld in het programma, inclusief entreegelden.
  • Alle fooien.


Kosten: € 1.295,00 per persoon
 

Voorwaarden:

  • Het reisschema is onder voorbehoud.
  • U dient zelf zorg te dragen voor een reisverzekering geldig in Israël en de Palestijnse Gebieden (is verplicht!) en eventueel een annuleringsverzekering.
  • Uw paspoort moet na thuiskomst nog tenminste 6 maanden geldig zijn.
  • Kerk in Nood behoudt zich het recht voor de reissom te wijzigen indien kosten zoals vervoerskosten, heffingen of valutakoersen hiertoe aanleiding geven.
  • Actieve kennis van het Engels is een vereiste omdat de gids Engelssprekend is en alle lezingen en toespraken in het Engels zullen zijn zonder vertaling.
  • U wordt erop geattendeerd dat dit een vermoeiende en intensieve bedevaart is. Het is dus noodzakelijk dat u goed ter been bent. U dient bereid te zijn een doktersverklaring te overleggen.
  • Bij onvoldoende deelname zal de reis geen doorgang vinden;
  • Kerk in Nood is gerechtigd zonder opgave van redenen inschrijvingen niet te accepteren;
  • De bedevaart begint en eindigt op luchthaven Schiphol;
  • Annulering van de reis door de reiziger: Indien een overeenkomst wordt geannuleerd, is de reiziger naast eventueel verschuldigde reserveringskosten de volgende annuleringskosten verschuldigd:
    1. bij annulering tot de 100e dag (exclusief) vóór de vertrekdag: de aanbetaling
    2. bij annulering vanaf de 100e dag (inclusief) tot de 30e dag (exclusief) vóór de vertrekdag: 75% van de reissom
    3. bij annulering vanaf de 30e dag (inclusief) tot de vertrekdag: 100% van de reissom
  • Annulering dient schriftelijk plaats te vinden, waarbij de datum van het poststempel bepalend is.


Opgave:
Download hier het aanmeldingsformulier
of bel naar Kerk in Nood om het formulier op te vragen (073 – 613 08 20).
Er zijn slechts 20 plaatsen beschikbaar.

 
Houd mij op de hoogte
Stuur mij per email informatie over projecten en acties van Kerk in Nood.
emailadres:

Online doneren

Web-winkel

collage_webwinkel
Bezoek ook onze webwinkel